Zihin kontrolü nedir?

Telegram’dan zihin kontrolünün en üst noktası olarak bahsettiğimiz yazılardan sonra zihin kontrolünün tanımına ve içeriğine de girmek gerekir. Çünkü insanlığın utanç verici tarihsel sürecinde telegrama giden çizgi, insanların zihinlerinin yasa dışı yollarla kontrol edilmesi isteğiyle başlamıştır. Telegram da zihin kontrol ve beyin yıkamanın daniskasıdır. Şöyle bir düşündüm de; taş çatlasa 40-50 yılı tam verimle ve bilinçle geçen insan ömründe kariyerini kitlelerin zihinlerini kontrol etmeye, onlara hükmetmek için bilimi kullanmaya adayan gerizekalılar var. Bu uğurda elde edilen teknoloji kamusal alanlarda ve yaşam standartlarını yükseltmek için kullanılsa zaten kimsenin zihnini kontrol etmeleri gerekmeyecek. Ama geçen yazımda dedim ya; bizim zenginlerimizde pek akıl yürütme kabiliyeti yoktur. Bir de kaynağı belli olmayan, anlamsız bir özgüven sorunu vardır.

Konumuza dönecek olursak zihin kontrolü öyle komplo teorileri eşliğinde, dedikodular halinde duyduğunuz belirsiz bilgiler bütünü değildir. Kökeni 2. Dünya Savaşı’na, belki de daha eskilere dayanan sistematik çalışmalarla gizli deneylerin bir ürünüdür. Tabii bunda tebaasını robotlaştırmak isteyen 20. yüzyıl totaliter rejimlerinin payı da büyük olmuştur. Dolayısıyla ilk belirtilmesi gereken şey şudur: Gelişen teknoloji her geçen yıl zalimlerin zihin kontrol çabalarını kolaylaştırmaktadır. Bugün başımıza gelen Telegram belası gibi… Ama zihin kontrol; psikolojinin, hatipliğin desteğiyle teknoloji olmadan da yapılabilen bir şeydir. Tarihte bunun en çarpıcı örneği; Nazilerin Propaganda Bakanı Goebbels’in yürüttüğü çalışmalardır. İnsanlığın yüz karası olan bu kulvarda Goebbels, adını altın harflerle kazımayı başarmıştır. Telegram ve zihin kontrolünün ilişkisini açıkladığımız yazıyı da bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Hakkında uzunca bir geyik yaptıktan sonra ezberlemek isteyenler için tanımımızı yapalım: Zihin kontrolü ne demektir?

Zihin kontrolü; bazı güç odaklarının insanları amaçları doğrultusunda yönetebilmek, fikirlerini şekillendirip hayat tarzlarını kontrol edebilmek için uyguladıkları etik dışı faaliyetlerinin tümüne verilen isimdir. Zihin kontrolünde teknolojik imkanlardan yararlanılabilmekle birlikte, işin içinde insan psikolojisi, propaganda bilgisi ve toplum mühendisliği mutlaka vardır. Ayrıca zihin kontrolü; bu konuda bir master veya doktoranın gerektirdiği kadar araştırma yapmış insanlarca son derece sistematik, sinsi bir şekilde uygulanır. 

Yani zihin kontrolünde insanların kendilerine uygulanan mühendisliği fark etmemesi, tabiri caizse hipnotize edilmesi esastır. Bu yüzden fark edilmesi ve karşı konulabilmesi son derece zordur. Ayrıca; her siyasi ve fikri propaganda zihin kontrolü değildir. Zihin kontrolü yukarıda bahsettiğimiz gibi apayrı bir konudur. Bu başlığı ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Savaş esirlerine uygulanan psikolojik işkencelerse zihin kontrolü değil, beyin yıkama kategorisine girmektedir. Bu yüzden esir insan psikolojisi, işkence metotları ve psikolojik akıl oyunları eşliğinde ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gereklidir.

Evet; bu farkları öğrenip temel bilgileri sindirdikten sonra karşınızda bulunan bir olayın zihin kontrolü olup olmadığını fark etmek sizin için daha kolay olacaktır. Kim olursa olsun, hangi fikirden olursa olsun insanların sizi haince kontrol etmelerine mahal vermeyin. Hiçbir makam, hiçbir maaş beyninizden ve kalbinizden geçen düşüncelerden daha değerli değil, inanın… İsminizin önüne gelen o sıfatlar olmadan da yaşayabilirsiniz…

About Feyyaz Yükselci 58 Articles
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisiyim. 1993 doğumluyum. Maruz kaldığım telegram zihin kontrol işkencesini not aldığım günlükleri, araştırmaları Düşünce Polisi'nde yayınlıyorum ve diğer tüm zihin kontrol mağdurlarının çalışmalarını da paylaşıyorum. Sitedeki yazılardan telegram zihin kontrolünü ilk defa duyan birisi olarak rahatlıkla bilgi edinebilir, tüm gelişmeleri birincil kaynaktan takip edebilirsiniz. Telegram zihin kontrolü bir komplo teorisi değildir. Son derece yakınımızda olan bir insanlık suçudur. Elbet bir gün kanıtlanacaktır ve suçlular işlediklerinin hesabını verecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*