World Future Society (Dünya Gelecek Derneği)’nin gelecek dünyaya dair fikirleri bir bir gerçekleşiyor!…

World Future Society (Dünya Gelecek Derneği), öğrenmenin gelişmesi, okul eğitimi ve onunla yakında ilişkisi olan IQ konusunda ilginç görüşler öne sürmektedir. Bu görüşler özetle şunlardır:

 1. Şimdiye kadar yapılmış en büyük makine olan internet, giderek büyüyecek ve önem kazanacaktır.
 2. Beden gücünün yerini artık mekanik makineler aldı. Bilgisayarlar da zihinsel çalışmaların yükünü azaltacaktır
 3. Bilgi teknolojisi dünyanın her yerine yayılacak, aletler küçülecek, herkesin taşıyabileceği bir hale gelecek. Hatta bedeninize bile yerleştirilebilecektir. Ürünler tanıtım amacıyla bedava verilecektir.
 4. Müstakil bir dünya kültürü oluşacak, diğer kültür ve dillerden çoğu yok olacaktır. Bu durum beklenmedik olaylar ve tehlikelere de neden olabilecektir.
 5. Akıllı evler oluşturularak, büro gökdelenler gereksizleşecektir. İnsanların çoğu kırsal kesime, tatil yörelerine yerleşecek, bilgi teknolojisi ile işlerini bulunduğu yerden yürütecektir. Evler elektronik rahatlık ve sükunet açısından çok çekici bir hal alacak ama, dışarı çıkmak istemeyen insan, yeni bir “yalnız yaşam” türü oluşturacaktır.
 6. Bu yeni yaşam türü insanı anti sosyalleştirecek ve suçlarda artışlar olacaktır.
 7. Klasik zekaya dayalı eski tip okul eğitimi şekil değiştirecek, her alanda paketlenmiş eğitim yardımları alınabilecektir. Okul eğitimi artık bebeklik çağından başlayacak, “yaşam boyu eğitim” düşüncesi yaygınlaşacaktır. “Uzaktan eğitim” modeli bütün dünyaya yayılacaktır.
 8. Okul sınıfları, çok farklı yetenek ve ilgileri olan öğrencileri bir araya getirecek ve daha çok sanal gerçekler konuşulacaktır.
 9. Depolanmış bilgi kaynakları, genç kuşağın daha kolay ulaşacağı hale gelecek. Daha çok bilgi sahibi olmak yerine daha az bilecek, ancak bilgiye istediğimiz anda ulaşabileceğiz.
 10. İnsanlığın bugüne kadar edindiği bütün bilgilerden, kendi çalışmaları için yararlanılabilecektir.
 11. Eğitim kişisel tempoya göre tamamlanabilecektir.
 12. Disiplinli ama eğlenceli eğitim felsefesi yerleşecek, öğretmenlik görevi de öğrencilerdeki yıkıcı ve oyuncu eğilimleri denetleme önceliğine dönecektir.
 13. Gerçekler yerine sanal dünyada yaşanacak olan bencillik, kumar, kişisel çıkar tutkunluğu daha büyük toplumsal sorun haline gelecektir.

Evet… Yapılan tahminler arasından “Yok ya bu alakasız olmuş. Ön görüler yapılalı yıllar oldu ama o yöne doğru bir gidişat görmüyorum.” dediğim hiçbir madde yok. Hepsi de bire bir gerçekleşiyor. Her maddenin söylediği doğrultuda bir dünyaya doğru ilerliyoruz.

Sizlerin gelecekteki teknolojik, teknokrat, konforlu, özgür, bir o kadar da toplumsal sorunlara ve insan-teknoloji çelişkisine gebe bu gelecek hakkındaki fikirleriniz nelerdir? Hoş zaten telegram zihin kontrolü ve türevleri olarak hali hazırda bu gelecek dünyayı yaratabilecek teknoloji gizli servislerde mevcut… Fakat kamuya açık masumane çalışmalar acaba ne şekilde ilerler?…

About Feyyaz Yükselci 58 Articles
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisiyim. 1993 doğumluyum. Maruz kaldığım telegram zihin kontrol işkencesini not aldığım günlükleri, araştırmaları Düşünce Polisi'nde yayınlıyorum ve diğer tüm zihin kontrol mağdurlarının çalışmalarını da paylaşıyorum. Sitedeki yazılardan telegram zihin kontrolünü ilk defa duyan birisi olarak rahatlıkla bilgi edinebilir, tüm gelişmeleri birincil kaynaktan takip edebilirsiniz. Telegram zihin kontrolü bir komplo teorisi değildir. Son derece yakınımızda olan bir insanlık suçudur. Elbet bir gün kanıtlanacaktır ve suçlular işlediklerinin hesabını verecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*