Telegram işkencesi kimlere uygulanır?

Ne kadar trajikomik bir başlık oldu değil mi? Sanki bu aşağılık, bu insanlık dışı işkencenin birilerine uygulanması normalmiş gibi. Daha da güzeli; sanki anayasada belirtilen hapis cezaları gibi “x kişisi y suçu işlerde ona telegram tatbik edilir.” gibi bir cümle varmış gibi… Yeri gelmişken söyleyeyim. Aslında telegrama maruz kalma riskiniz, suçsuz olmanızla doğru orantılıdır. Çünkü ya “gizli proje” ismi arkasına sığınarak bunlardan haberi olmayan halkı kobay olarak kullanırlar. Ya da silahı sözler, fikirler ve kitaplar olan insanları mankurta çevirmeye çalışırlar. Reha Süvari’nin “Telegramcı Devlet ve Yeni Dünya Düzeni” adlı kitabında sıkça söz ettiği gibi; telegram işkencesinin, güvenlik gerekçesiyle gizli yürütülen projeler arasına yaftalanması, onun umarsızca kullanılıp masum insanların zihinlerini hedef almasına müsait bir ortam hazırlamaktadır. Yani sorunun kökeni telegramın bir “gizli deney” olmasıdır da denebilir. Ama belli ki bu saatten sonra fark etmiyor. Neden mi?

Fikirlerini ve kitaplarını telegram-zihin kontrolü konusuna el atıncaya kadar bilmezdim. İçinde yetiştiğim dünya bambaşka olduğu için okumuşluğum da yoktu. Ama Salih Mirzabeyoğlu’nun “Telegram-Zihin kontrolü” adlı kitabındaki şu kısım gerçekten ilham verici:

Şair Bodler’in, simyadan mülhem, sevgilisine ‘sen bana çamur verdin, ben ondan altun yaptım!’ demesi gibi, bize zehir yedirdiler, biz onu panzehir ve bağışıklık aşısı yolunda kullandık.

Telegramı kullanan kişiler ne elde etmeyi amaçladı? Böyle insanlık dışı cihazı onlara kim nasıl kazıklayarak kakaladı bilinmez ama, adlarının tarihe telegram işkencesiyle beraber geçeceği süreç fiilen başlamıştır. Herhalde bir düğmeye basınca hedef kişiyi bilgisayar oyunu gibi kontrol edebileceklerini falan sandılar. Ben hep derim; bizim zenginlerimizin çoğu okuyup kültürlense de kendi kafaları pek çalışmaz. Akıl yürütme kabiliyetleri zayıf olduğu için kazandıkları parayla Alman Mercedes’ini, bilmem nerenin Telegram’ını alıp burada kendilerini Tanrı sanırlar.

Telegram zihin kontrolüyle kimler hedef alınır?

Yukarıdaki yazı aslında konuyla epey yakından ilgilidir. Çünkü telegramın nasıl ortaya çıktığından, kullanan zümrelerin ne tarz insanlar olduğundan kısaca bahsettim. Ne kadar masumsanız telegrama maruz kalma riskiniz o kadar fazladır da dedim. Dolayısıyla bir zihin kontrolü olarak telegramın; kullananların gücüne hizmet edecek şekilde her kesimden, her bölgeden insan zihnini kontrol etmek, yönlendirmek için uygulandığını söyleyebiliriz.

Fakat telegram hakkında yazılan son kitapların, ortaya çıkan son haberlerin üzerinden epey zaman geçtiğini ve telegram zihin kontrolünün normal hayatını yaşayan kitlelere rahatça uygulanabildiğinden emin olduğumuzu düşünürsek bu konuyu biraz düzenlemek gerek. Gözlemlerimden ve bugüne kadar okuduklarımdan hareketle ben şöyle açıklıyorum:

 • Telegramın temelini oluşturan deneyler genelde teröristleri sorgulama, düşman askerinin moralini bozmak, beyin faaliyetlerini düzensizleştirip savaş gücünü kırmak gibi amaçlarla sunuldu. Yani elektromanyetik temelli, öldürücü olmayan, daha çok psikolojik savaşa katkıda bulunan enerji silahları…
 • Yakın tarihe baktığımızda ise Budan’lı bir devlet adamı olan Tek Nath Rizal, Türkiyeli bir düşünür olan Salih Mirzabeyoğlu, çektiği işkencenin farkına varmamış ya da bahsetmeye korkmuş daha birçok benzer insanın yukarıdaki askeri konseptten son derece uzak bir şekilde telegrama maruz kaldıklarını görürüz. Aynı zaman diliminde benim gibi sıradan insanların da telegram zihin kontrol kurbanı olduklarına, kobay olarak kullanıldıklarına dair haberler mevcut. Haberleri bırakın hayatımızın merkezinde zaten ya neyse..:) Ayrıca; ismi geçen insanlara hapiste uygulanan telegram öyle iki yumruk bir sopalı tehdite bezemez. Bu, sözlükte tarif edecek kelime bulamayacağınız kadar vahşi, psikopatça ve sadist bir işkence metodudur. İsterseniz açılış yazımı da bir okuyuverin. 
 • Günümüzde de halktan insanlara telegram uygulandığına dair birçok kaynak var elimizde. Zaten şu anda o insanlardan birinin sitesindesiniz. Aynı şekilde hapisteyken işkenceyi çeken insanların özgür olduktan sonra da telegramdan kurtulamadığına dair şikayetler mevcut. Bu da demektir ki, hedefin hareketli olması, bulunduğu konum gibi etkenler fark etmeksizin onu “Telegramlamak” son derece basit bir şeydir. Dışarıdaki hiç hapse girmemiş özgür insanlar dahil…

O zaman yapılabilecek en mantıklı çıkarım şudur:

Telegramla zihin kontrolü; bundan yıllar öncesinde öne sürülen askeri ve terörle mücadele bahaneleriyle alakasız alanlarda kullanılmaktadır. Zaten “Yeni Dünya Düzeni” adı altında ima edilen girişimi düşünürsek pek gerek de kalmayacaktır. Bugün telegram; uygulayanların keyfine bağlı olarak düşünebilen insanların zihinlerini işlevsiz hale getirmek, çalışan kesimin algılarını yöneterek fikirlerini istenilen doğrultuda değiştirmek gibi çağ dışı amaçlarla kullanılmaktadır. İşte bu da “Yeni Dünya Düzeni” geyiğine asıl uygun olandır zaten. Önce insanları etkileyebilecek önderleri ve düşünürleri işkence şeklinde telegrama maruz bırakırsınız. Sonra da halkın beynini ruhları bile duymadan elektromanyetik yöntemlerle şekillendirirsiniz. Tüm zihinleri kontrol edebildiğiniz, beynin içinde bulunan düşüncelere müdahale edebildiğiniz bir güç düşünün. Bir de bunu kamuya kapalı gerekçeler sayesinde özgürce yapabildiğinizi…

Zaten telegram öyle terörle mücadele için kullanılıyor olsaydı, son 2-3 senedir yaşadığımız olayları yaşamazdık değil mi? Bir diğer devlet koruyucusu olan polislerimiz ve askerlerimiz ölmezdi. Ama nerdee… Doktorun (telegramcının) işi ancak sivillerle.. Gerçek suçlulardan bence o da korkuyor. Şahsen duyguları köreltilmiş hadım bir nerd olduğunu düşünüyorum.

 

 

About Feyyaz Yükselci 58 Articles
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisiyim. 1993 doğumluyum. Maruz kaldığım telegram zihin kontrol işkencesini not aldığım günlükleri, araştırmaları Düşünce Polisi'nde yayınlıyorum ve diğer tüm zihin kontrol mağdurlarının çalışmalarını da paylaşıyorum. Sitedeki yazılardan telegram zihin kontrolünü ilk defa duyan birisi olarak rahatlıkla bilgi edinebilir, tüm gelişmeleri birincil kaynaktan takip edebilirsiniz. Telegram zihin kontrolü bir komplo teorisi değildir. Son derece yakınımızda olan bir insanlık suçudur. Elbet bir gün kanıtlanacaktır ve suçlular işlediklerinin hesabını verecektir.

5 Comments

 1. Emniyet tarafından bana telegram uygulanmaktadır…. Uygulayan, yıllar önce tanıştığım emniyet müdürü serdar. Psikolojik ve fi

 2. Merhabalar Lütfiye Hanım. Sanırım dün Facebook sayfasına da yorumda bulunmuşsunuz. Öncelikle telegram işkencesinde üzerinize uygulanan taktiklerden kısaca bahseder misiniz? Doğrudan emniyet, hatta doğrudan bir kişi şeklinde bir çıkarımı nasıl yaptığınızı belirtebilir misiniz? Bu konuda ilgili makamlara bir suç duyurusunda bulundunuz mu? Dilerseniz Facebook sayfasından mesaj olarak yazabilirsiniz. İşkencenin bitmesi adına şu anda elimden bir şey gelmiyor üzgünüm ama en azından karşı koyabilmeniz, hayata devam edebilmeniz için yardımcı olabilirim.

 3. Ben de mağdurum sanırım.Şu an çok izlenen bir dizide bir kadın karakterin ağzından kendi repliklerimi duyuyorum her hafta.Konuştuklarımı ve hatta düşünüp söylemediklerimi hatta ve hatta anılarımı izliyorum TV de.Bu kadar korkunç olamazlar.Kripto fetöcü olduklarını düşünüyorum.Bir medya çetesi var sanırım.Şikayetimi yaptım.Suç duyurusunda bulundum.Rtüğe dahi şikayet ettim.Çoğalırsak sonuca daha hızlı ulaşırız diye umuyorum.

  • Elif Hanım merhabalar;

   Dediğiniz durum mağdurlar için tipik bir durum. Düşüncelerinizin, repliklerinizin TV’lerde canlandırılması… Önelikle haberiniz olsun bu medya çeteleriyle basın odaklarıyla ilgili bir durum değil. Zihin kontroclülerin ellerinde öyle teknolojiler var ve mağdurlar dışında, bundan haberi olmayan ünlüleri, TV çalışanlarını ve diğer milyonlarca insanı öyle bir kontrol ediyorlar ki; saniyesine kadar TV’de söylenecek olan repliği biliyorlar. Size de bunu fark ettirmek ve rahatsız etmek için üzerinizde bir alınganlık hissi yaratıp sizin konuşmalarınızı, düşüncelerinizi de replikle uyuşacak şekilde manipüle ediyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*