Telefon ve Facebook yoluyla benimle imalı imalı iletişime geçen bir telegram şüphelisi hakkında

Telegram zihin kontrolü eşliğinde hayatıma devam ettiğim olağan günlerden biri iken, öğlen vaktinde geldiğini gördüğüm bir arama ile o günkü çok ilginç, bir o kadar da beni sinirlendiren, buraya yazıp not düşmeye ihtiyaç duyduğum küçük bir olay patlak verdi. Büyük ihtimalle benim telefonlarımı dinleyen, beni elektronik, siber ve sahada takip altında tutan, mahremimi kayıt altında bulunduran, hakkımda bilgi sahibi olan, ya da en azından olanlarla irtibat halinde bulunan şerefsiz evlatlarından biriyle konuştum…

Olayın niteliği kısaca özetleyecek olursak; mağdur olduğunu söyleyen birisinin benimle biraz emrivaki, biraz çaktırmadan ezmeye çalışan, psikolojik üstünlük kurmaya çalışır bir şekilde iletişime geçmeye çalışması. Bu olaydan birkaç gün öncesinde bir Facebook profili benimle tanıştı. Daha sonra dediğim öğlen vakti bir telefon numarasından bana arama geldi. Daha sonra bu birkaç gün öncesinde beni ekleyen Facebook profilinden, durumu tamamlarcasına mesaj gelmeye başladı.

Mağdurların genelde gizlendiklerini sanarak yaptıkları garip hareketlere alışkınım. Ya da isimlerini, hayatları hakkındaki bilgileri saklama çabalarından. Ama bu arayan elemanda nasıl bir kibir, nasıl bir küstahlık, nasıl bir tepeden inme, yaptım oldu zihniyeti anlatamam… Böyle tam FETÖ’cü sinsilere yakışır şekilde alttan alta olabildiğince masum gözüken cümlelerle, masum gözüktüğü kadar insanı çileden çıkartan hareketlerle yapılan tacizler, psikolojik baskılar vardır ya; baştan sona kadar bu davranışlarla, bu sinsilikle kokutuyor etrafı yazan arkadaş….

Şöyle kısaca bir olayı da anlatayım….

10 Aralık’ta beni ekleyen ve büyük ihtimalle fake olan bir Face profili saat 11.48’de bana “Zihin kontrol mağduruyum.” diye mesaj attı. Ben de “Geçmiş olsun ………. Bey merhabalar” dedim. Sonrasında ise cevap gelmedi.

14 Aralık günü öğle saatlerinde beni yabancı bir numara aradı. Açmadım. Hemen ardından da SMS ile yazdı (konuşmalar saat 14-15 sularında dönüyor):

Troll şahıs: Telegram hakkında konuşmak istiyordum

Ben: Tanıyamadım, kimsiniz, telefonumu kimden buldunuz?

T: İsminizi sitenizden, numaranızı bilinmeyen numaralar servisinden öğrendim.

B: Bilinmeyen numaralar servisi herkesin numarasını veriyor mu öyle ya. Pek inanmadım size açıkçası…

T: Kendiniz deneyin. Eski bir telegram kurbanıyım. Örgütlenmeye katılmak istiyorum.

B: Numara öğrenmeyi adım adım söyler misiniz site, numara vs. her şeyiyle birlikte nasıl yaptınız? Deneme yapayım ben de…

T.: 11833 arayın isim ve şehir söyleyin anında numaranızı verirler.

B: Siz kapattırdınız mı sizinkini söylemedi..:) Şu an müsait değilim buradan konuşalım.

T.: Lütfen müsait olunca konuşalım.

B: Beyefendi/Hanımefendi siz şu anda şüphelisiniz. İsminizi bile vermediniz, numaramı bilmem ne sorgulama servisinden bulmuşsunuz bir de telegram gibi bir mevzu varken direk arıyorsunuz…

T.: Cesur olun biraz. Düğümün çözümü bende. Çok yavaş yazıyorum. Konuşunca inanacaksınız. (Daha ismini vermeden, kimmiş neciymiş anlatmadan tüm teslimiyetimle konuşmamı istiyor. Sonra onunla konuşmadığım için cesur değilmişim. Çözüm de ondaymış, bir de konuşup işini gördükten sonra ne tanışıp ne bir şey anlatıp gidecek… Bak hele bak…)

B: Daha mesajla genel bilgiler babında kendinizi bile tanıtamıyorsunuz. İlk önce genel bilgiler, sizin mağdurluk hikayeniz vs. olmak üzere en az benim sitede yazdığım şeffaflıkta bana durumunuzu anlatmanızı tercih ediyorum. Hem siz niye gizemli kalarak böyle davranmayı seçiyorsunuz ki, ben açık açık her şeyi yazabiliyorken? Tutumunuzu değiştirmediğiniz sürece şu anki parametrelere göre bence bir trolsünüz ya da bilmem ne amacı olan bir gizli servis mensubusunuz, üzgünüm

 

14 Aralık 2017 saat 16.45’ten itibaren de beni ilk ekleyen Facebook hesabından şu şekilde mesaj geldi ve ardından diyaloğa girdik:

Son sorduğum soruyu gördüğü halde cevaplamadı ve konuşma sona erdi…

Benimle böyle şüpheli, böyle ne idüğü belirsiz, bırakın telegramı, normal bir sosyal davranış şeklinde ismini vs. bilgileri söyleyerek tanışmayıp kim bilir nerden bulduysa numaramı alan, emrivaki yapıp üstünlük taslayarak kendini Amerikan ajan filmlerinde aniden beliren takım elbiseli istihbaratçılardan sanıp benden bilgi almaya çalışan bu şahıs; çıkarımlarıma göre %99 bir troldür. Telegramcılarla ilişkide olma ihtimali yüksektir. Eğer ki telegramcıları bizzat tanımıyor olsa bile FETÖ’nün saklanan kalıntılarından biri olduğu ve yıllar boyunca yediği naneler sonucunda geri çıkması epey zor bir b.ka batık olduğu kesindir…

İlerleyen telegram zihin kontrol soruşturmasına benim kişisel mahremimi ve kişisel alanımı ihlal eden bu sorunlu ve büyük ihtimalle suçlu hesap sahibi, konuşmada vaat ettiğim üzere soruşturma kapsamında değerlendirilecektir.

About Feyyaz Yükselci 58 Articles
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisiyim. 1993 doğumluyum. Maruz kaldığım telegram zihin kontrol işkencesini not aldığım günlükleri, araştırmaları Düşünce Polisi'nde yayınlıyorum ve diğer tüm zihin kontrol mağdurlarının çalışmalarını da paylaşıyorum. Sitedeki yazılardan telegram zihin kontrolünü ilk defa duyan birisi olarak rahatlıkla bilgi edinebilir, tüm gelişmeleri birincil kaynaktan takip edebilirsiniz. Telegram zihin kontrolü bir komplo teorisi değildir. Son derece yakınımızda olan bir insanlık suçudur. Elbet bir gün kanıtlanacaktır ve suçlular işlediklerinin hesabını verecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*