Prof.Dr.Nevzat Tarhan/Psikolojik Savaş – Alıntılar 1

İnsan zihninin uzaktan kontrol edilebilmesinin dünya için sosyal ve politik etkileri çok fazla olacaktır. Bizler yeni gelişmelere hazır olmalıyız.”

“Bilinen ilk ve en önemli psikolojik operasyon örneği Hasan Sabbah olayıdır.”

Mikrodalga ile uzaktan gürültü hissi oluşturmak mümkündür. Elektromanyetik ritmik vuruşlar, kişiye başının elektrikli matkapla oyulduğu hissi uyandırabilir. Çok düşük frekans da iyonlamanın olmadığı bir radyoaktivite ile baş ağrısı, kulakta çınlama, sinirlilik hali, depresif durumlar, hafıza kaybı hatta panik duygusu oluşturulabilir. Radyasyonun diş dökülmesine, kan kanserine ve sakat doğumlara neden olduğu bilinmektedir.

“Gandhi’ye göre en önemli olan direnişçi sayısı değil acının saflığı, fedakarlığın temizliğidir.”

“Gandhi; psikolojik savaşta bir yöntem olan hasmında korku duygusu uyandırmak ve taraftarlarına cesaret vermek uygulamasını Hint kültür ve inanç sistemlerinden yararlanarak gerçekleştirdi. Halkın onay ve rızasını almayan despotlardan, halkın korkmasını sağlmakla onların kuvvetinin ellerinden alınabileceğini göstermiş oldu.”

“Gandhi ile Badşah Han’ın ortak özellikleri şuydu: Ne zaman karar alsalar, bu Allah’a teslim olan insanın aldığı bir karardır ve Allah kötülere asla kılavuzluk etmez. diyerek yollarına devam etmeleriydi.”

“Hayat felsefeleri, ‘özgürlük davası her zaman haklı bir davadır ve esarete karşı girişilen savaş, her zaman asil bir savaştır, silahsız mücadele bizim yaşam biçimimizdir.’ şeklinde özetlenebilir.”

“Tehlike ne kadar yaklaşmışsa, kurtuluş yolu o kadar yakındır.” (Hölderlin)

“Dünyanın %20’sini oluşturan batı toplumları dünya kaynaklarının %80’ini tüketiyor.”

“İnsanlık tarihinde hep adaletsizlikler oldu. Feodal düzende zengin azınlık; surlar, şatolar arkasında yaşarken sefil çoğunluk kaderine razı bir hayat içindeydi. Bu yüzyılda insanlık uyandı, sade insanlar da her şeyi görebilir oldular. Böylece toplumsal talep arttı.”

“Narsisistik kişinin temel özellikleri şunlardır: Gururlu ve kibirlidirier, kendilerini özel ve önemli görürler, övgüyle beslenirler. Menfaatçidirler. Kendi çıkarları için kural değiştirirler. Beklentileri karşılanmazsa sinirlenirler, eleştiriye hiç tahammül edemezler. İnsanları çok iyi kullanırlar ve sömürürler. Başkalarının duygu, düşünce ve ihtiyaçlarına empati duymazlar. En çok kafa yordukları konular zenginlik, güç, şöhret, başarı, güzellik ve aşk gibi konulardır. Son derece kıskanç, kinci ve nankördürler. Çıkarları biten insanı bir anda unuturlar, vefa duygusu beslemezler.

Egosu büyük ama her şeyi küçük bu kişiler etraflarınca sevilmezler. Dillerini o kadar güçlü hissederler ki başka bir şeye ihtiyaç duymazlar. En akıllı, en yetenekli, en iyi insan olarak sadece kendilerini görürler. Sıradan olmaktan kaçınmak için çok çalışırlar.”

“İngiltere’de intiharla, Norveç’te uyuşturucu ile meydana gelen ölümler trafik kazalarından fazla. Her yüz ABD’liden 3’ü şiddet içeren bir suçun kurbanı. ABD’de kadınların %65’i, erkeklerin %80’i abartı derecesinde alkol kullanıyor. 1999 yılında boşanma oranı %75’e çıktı. Çocuk suç çetelerinin 750 bin üyesi var. SAMSHA raporunda 3 milyon gencin ölümü düşündüğü belirtiliyor. ABD’de son 10 yılda ölüm cezasına çarptırılan mahkum sayısı %57 arttı.

New York Times’ın haberine göre Norveç’te 1999’da dünyaya gelen çocukların %49’u evlilik dışı doğumlardan. Bu oran İzlanda’da %62, İngiltere’de %38, Fransa’da %41 seviyesinde. En dindar olarak bilinen İrlanda’da ise 1999’da doğan 100 çocuktan 31’i evlilik dışı. Cinsel suçların kurbanlarının %71’i 17 yaşının altındaki çocuklardan oluşuyor.

Yukarıdaki rakamlar Batılıların duygusal profillerinin iyi olmadığını gösteriyor. Evlilik ve toplumsal yaşam gibi duygusal paylaşım gerektiren konularda başarılı olamıyorlar.”

Hayatın ve ölümün sırrı nedir? Ne için yaşıyoruz? Hayatımın sonu ne olacak? Sonsuzluğun sonu nedir?” sorularına verilen cevap “Hayat yaşamaya değer veya hayat bir anlamsızlıktır sonucuna götürür.”

DUYGUSAL ZEKA NEDİR?

a) Öz Bilinç: İnsanın kendini tanıması

b) Öz Denetim: İnsanın kendini yönetmesi. Hedefini belirleme, kendisini harekete geçirme, dürtü ve isteklerini kontrol edebilme, aksiliklere rağmen yoluna devam edebilme, ruh halini düzenleyebilme

c) Empati Kurabilme: Diğergamlık, başkasının istek ve ihtiyaçlarını anlayabilme

ç)Uzlaşma Yeteneği: Sorunlar karşısında benmerkezci davranmadan uzlaşma odaklı çaba içinde olma. Kavga ve mahkeme arayışından vazgeçme

d)Umut Besleyebilme: Pozitif düşünce gücünü kullanmak, ümit duygusunu ayakta tutmayı başarmak

BONUS:

FİKRİNE GÜVENEN KİŞİ ŞİDDETE BAŞVURMAZ.”

ŞİDDET VE ÖFKE ZAYIFLIK İŞARETİDİR.”

İNSANLIĞIN HİZMETİNDEKİ EN KUVVETLİ İLAÇLAR KELİMELERDİR.” (KIPLING)

About Feyyaz Yükselci 58 Articles
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisiyim. 1993 doğumluyum. Maruz kaldığım telegram zihin kontrol işkencesini not aldığım günlükleri, araştırmaları Düşünce Polisi'nde yayınlıyorum ve diğer tüm zihin kontrol mağdurlarının çalışmalarını da paylaşıyorum. Sitedeki yazılardan telegram zihin kontrolünü ilk defa duyan birisi olarak rahatlıkla bilgi edinebilir, tüm gelişmeleri birincil kaynaktan takip edebilirsiniz. Telegram zihin kontrolü bir komplo teorisi değildir. Son derece yakınımızda olan bir insanlık suçudur. Elbet bir gün kanıtlanacaktır ve suçlular işlediklerinin hesabını verecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*