İsmini vermek istemeyen bir zihin kontrol mağduru ile yapılan röportaj

Bizzat yüz yüze tanımış olduğum bir mağdur arkadaşımız; ismini vermemek kaydıyla telegram zihin kontrolüyle ilgili deneyimlerini Düşünce Polisi’ne anlatmayı kabul etti. Kendisine bu ortak bilgi portalına, havuza yaptığı katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz. Eğer siz de zihin kontrol mağduru olduğunuzu düşünüyorsanız, siz de ne yapacağınızı bilemiyorsanız lütfen iletişime geçmekten, diğer mağdurlar ile sosyalleşmekten çekinmeyin. İyi okumalar…
1.Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Öğrenciyim. Hayatımın çoğunu İstanbul’da geçirdim. Şimdi Türkiye’nin akciğerlerinde yaşıyorum.

2.Telegram zihin kontrolü ilk olarak nerede ve ne zaman başladı? İlk olarak hangi belirtilerden ötürü bunu fark ettiniz?

Tam bir zaman vermem pek mümkün değil ama aşağı yukarı bir yıl diyebilirim. Zihin kontrolünü bilmemin, fark etmemden birkaç yıl daha önce olduğunu söylemeliyim. Bir tanıdığımın karmaşık ifadeleri ve yaşadığını söylediği şeyleri bana anlatmasından sonra başladı. Açıkçası sadece bir belirtiydi ve çoğu zaman da öyle. O da saat kombinasyonlarını istemsizce yakalama belirtisidir. Tesadüf olamayacak kadar çok kez 18:18, 20:20, 22:22 gibi saatlerle karşılaşmanız gibi. Ne zaman telefona baksanız, ne zaman kafanızı kaldırıp saate baksanız… O tanıdığım da bana bu durumu yaşadığını söyleyip ucunu açık bırakmıştı. Yani neyden veya nasıl olabileceği hakkında hiçbir yorum ve bilgisi yoktu. Ya da benim bilmemi istemedi.

3.Fark etmeden önceki yaşantınızı incelediğinizde, zihin kontrolünü anımsatan herhangi bir garip olay hatırlıyor musunuz?

Belli bir eşiğe gelince düşündüğüm kişilerin beni bulması veya benim onları bulmam olabilir. Yukarıda bahsettiğim kişiyi de böyle bulmuştum. Eğer bazı zihinsel değişimler hissetmeseydim bulamayacaktım. Ve bu düşünülen kişilerin konumları ve kişilikleri de normal veya sıradan kriterlerin dışında. Bunu, tesadüftür diye geçiştirmemeniz için söyledim. Benim bu insanlarla herhangi bir kalıcı uyumluluğum da söz konusu değil; ki sağlıklı bir arkadaşlık kurabileyim.

4.Ailenizde veya sizde herhangi bir psikolojik rahatsızlık mevcut mu?

Hayır; Sanırım…

5.Başlangıçtan itibaren zihin kontrol işkencesi aynı şiddetle mi devam etti. Evreler halinde bahseder misiniz?

Aynı metotlarda ve düzensizlik içinde gelişen bir durum. Saat kaçta tuvalete gideceğinizi bilmemeniz gibi belirsiz ve gideceğinizden emin olmanız gibi. Olacak olan aynı metot ama zamanı ve yeri belirsiz.

6.Bugün en çok hangi etkilerden muzdaripsiniz?

Anlık duygu değişimleri, rahatsız etmiyor (daha doğrusu duyarsızlaşma dolayısıyla) ama aynı saatlerin gösterilmesi, ani kararlar… Bu kararlar marketten bir çikolata almaktan ve yıllardır görmediğiniz birinizin aklınıza gelip hemen ertesi gün gitmeniz kadar esnek bir durum.  Fakat çoğu zaman verdiğiniz kararları uygulatmıyorlar; ki işkence olsun. Karar verip herşeyi hazırladıktan sonra durduk yere iptal etmek gibi o faaliyeti.

7.Zihin kontrolünün tipik zararları dışında normal hayatınıza da zarar verdiler mi? Maddi veya manevi bir kayba sebep oldular mı?

Hayır.

8.Dışarıda yanınızdan geçen insanların konuşmaları, televizyonda söylenen replikler, vs. sıradan durumları üzerinize alındığınız, özel hayatınızla bağdaştırdığınız oluyor mu? Telegramcılar sizi bunu yapmaya zorluyor mu?

Çok olmasa belirli periyotlarda  yaşıyorum bunları. Ve duyarsızlaştım.

9.Dışarıda birileri tarafından takip edildiğiniz oldu mu? Size takip altında olduğunuza ve kişisel mahremiyetiniz olmadığına dair imalarda bulundular mı?

Olmadı. Zaten bulunmaları pek gerekmez. Çünkü mahremiyete olan inancımı yitireli yıllar oldu.

10. Zihin kontrolü, yasadışı takip ve dinleme gibi konularda gerekli müraacatlarda bulundunuz mu? Bulunduysanız nasıl bir tutum sergilediler.

Bulunmadım. Bunlarla farklı bir metotla mücadele edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

11.Zihin kontrolü ve teknik takip hakkında görüş, istek, talep, diğer mağdurlara tavsiye, insanlara bilinçlendirme babında eklemek istedikleriniz nelerdir?

Açıkçası birlik olmak dışında yapacak hiçbir şeyimiz yok. Tatmin edici sonuçlar için birlik olmak ve bilmek dışında bir önerim yok.

About Feyyaz Yükselci 58 Articles
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisiyim. 1993 doğumluyum. Maruz kaldığım telegram zihin kontrol işkencesini not aldığım günlükleri, araştırmaları Düşünce Polisi'nde yayınlıyorum ve diğer tüm zihin kontrol mağdurlarının çalışmalarını da paylaşıyorum. Sitedeki yazılardan telegram zihin kontrolünü ilk defa duyan birisi olarak rahatlıkla bilgi edinebilir, tüm gelişmeleri birincil kaynaktan takip edebilirsiniz. Telegram zihin kontrolü bir komplo teorisi değildir. Son derece yakınımızda olan bir insanlık suçudur. Elbet bir gün kanıtlanacaktır ve suçlular işlediklerinin hesabını verecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*