CIA, ajanlarını korumak ve daha kapsamlı çalışmak için yapay zeka kullanımına başlayacak!…

CIA Teknoloji Geliştirme Direktör Yardımcısı Dawn Meyyeriecks, katıldığı bir istihbarat konferansında, CIA’in insan casuslarını yapay zeka ile değiştireceği yönünde açıklamalarda bulundu.

ABD’nin en eski casusluk ajansı CIA, bilgi toplamak için dünyanın dört bir yanına gönderdiği ajanların yerine yapay zeka kullanmayı planlıyor. Kurumun teknoloji geliştirme direktör yardımcısı Dawn Meyyeriecks’in Florida’daki bir istihbarat konferansında söyledikleri, CIA’in gelecek planlarını gün yüzüne çıkardı.
CIA’in bir numaralı rakibi yabancı ajanlar değil yapay zeka olduğunu dile getiren Meyerriecks, konferansın ardından CNN’e konuştu. Pek çok ülkenin yıllardır ajanları takip etmek için yapay zekaya güvendiğinin altını çizen Meyerriecks, modern dünyanın insan casuslar için gitgide daha zor bir hale geldiğini belirtti. CIA’in bu noktada planları olduğunu söyleyen Meyerriecks, “Aynı görevi daha verimli bir hale getirmek için bilgisayarları kullanıyoruz.” dedi.

1983’TEN BERİ YAPAY ZEKA KONUSUNDA ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

İnsanlardan bilgisayarlara geçiş, CIA’in 35 yıldır üzerinde çalıştığı bir konu. 1984 tarihli ABD hükümeti belgelerinde, bir önceki yıl kurulduğu belirtilen bir “Yapay Zeka Yönlendirme Grubu”na rastlanmıştı. Bu grup, CIA’in üst düzey yöneticilerine suni istihbarat araştırma ve geliştirme durumu hakkında aylık rapor vermekten sorumluydu. O dönem grubun direktörünün, CIA direktörüne gönderdiği bir notta, “Topluluk aracılığıyla yapay zeka Ar-Ge çalışmaları başladı. Bunlar, gelişmiş sistemler, doğal lisan işlemleri, akıllı veri tabanı arayüzleri, görsellerin ve sinyallerin yorumlanması, coğrafi ve mekan bazlı veri yönetimi ve akıllı iş istasyonu ortamları gibi alanları kapsamaktadır.” yazdığı belirtiliyor.

Yapay zeka özel hayatımızı tehdit edecek mi?

Bir istihbarat servisinin tüm nüfusu kayıt altına alması çok büyük ve potansiyel olarak yapılması mümkün olmayan bir faaliyet. Ancak yapay zekadaki gelişmeler verilerin daha hızlı ve daha kolay işlenmesini sağlayabilir.

Amazon ve Google gibi şirketler sesle kontrol edilebilen emirleri anlayan hoparlör ve akıllı telefonları satmaya başladı. Bu teknoloji ileride vatandaşları izlemek için kullanılabilir.

Smith toplu olarak sesi toplama imkanı olduğunu söylüyor. Smith “Yapay zeka bunu hızlandırabilir ve verilerin anlamlandırılmasını sağlayabilir. Ancak bu ortalama bir insanın endişe etmesi gereken bir şey değil. Gelecekteki pek çok tehlikeden biri” dedi.

Woodward ise “Verilerin hacmini bir düşünün. Dünyadaki her telefon konuşmasını kayıt altına alma yeteneği hatta yanınızdaki bir telefon konuşmasını bile dinleme olasılığı yok. Eğer şüpheli değilseniz, buna kapasiteleri yok” dedi.


Düşünce Polisi’nin notu:

 Telegram zihin kontrolü, başta zihin kontrol mağdurları olmak üzere pek çok kişi tarafından hali hazırda bilinen, mağdurlar dışında devlet büyükleri ve tüm ünlüler, iş adamları dahil olmak üzere herkese uygulanmakta olduğu gözlemlenen bir teknolojidir. Biliyorsunuz ki bir istihbarat servisi size, elinde var olan teknolojinin ve bilginin her zaman 20 yıl gerisindekini söyler. Eğer ki CIA’in yapay zeka kullanmaya dair bir planı açıklandıysa bu; yapay zekayı yıllardan beri kullanmakta olduklarına işarettir. Zaten 1983’ten beri yapay zeka üzerine çalışmalar yapıldığına dair açıklama; başlı başına bir ip ucudur. 1983 yılında, henüz internetin, telefonun ve daha nice teknolojinin doğru düzgün var olmadığı yıllarda yapay zeka üzerine çalışmaya başlamak, aradan geçen yıllar boyunca gizli kapılar ardında yürüyen deneylerde ciddi mesafeler kat ettirmiş olsa gerek…

Hele ki daha bu yapay zeka haberi olmadan dahi tüm istihbarat servislerinin keyiflerine göre herkesi dinedikleri, istedikleri kişiyi istedikleri şekilde takip edip istedikleri mahrem ihlalini hiçbir yasal engele takılmadan yapabildikleri varsayılırsa; bir de sanki yeni bir meseleymiş gibi yapay zekanın özel hayatımızı tehdit edip etmeyeceğie dair bir başlık bizleri sadece güldürmektedir…:))

ŞUNU AKLINIZA SOKUN. KESİN OLAN TARİHLE 1990’LARDAN BERİ BIRAKIN ÖZEL HAYATINIZI, BEYNİNİZİN İÇİNDEKİ BİR DÜŞÜNCE TANESİ DAHİL OLACAK ŞEKİLDE EN UFAK BİR MAHREMİNİZ YOK.  GİZLİ SERVİSLERE GÖRE EN UFAK BİR GİZLİ ALIŞKANLIĞINIZ, HERKESLERDEN SAKLADIĞINIZ BİR DÜŞÜNCE YOK!.. MAHREM KAVRAMINI AKLINIZDAN ÇIKARIN.. KAFESTE HER ŞEYİ GÖRÜLEN EVCİL HAYVANLAR GİBİSİNİZ, ÇİFTLEŞTİRİLEN DAMIZLIKLAR GİBİSİNİZ. ÖZEL HAYATI İHLAL EDİP ETMEDİKLERİNİ SORGULAMAYI BIRAKIN VE BİRAZCIK KENDİ MANTIK YÜRÜTMENİZE GÜVENİN…

BİRİNCİ YAZI: ESKİ DOST, SİBER TACİZLER VE ZİHİN KONTROLÜNÜN AYAK SESLERİ

İKİNCİ YAZI: ZİHİN KONTROLÜNÜ NASIL FARK ETTİM? TÜM İNSANLARA UYGULANDIĞINI NASIL GÖZLEMLEDİM?

About Feyyaz Yükselci 60 Articles
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisiyim. 1993 doğumluyum. Maruz kaldığım telegram zihin kontrol işkencesini not aldığım günlükleri, araştırmaları Düşünce Polisi'nde yayınlıyorum ve diğer tüm zihin kontrol mağdurlarının çalışmalarını da paylaşıyorum. Sitedeki yazılardan telegram zihin kontrolünü ilk defa duyan birisi olarak rahatlıkla bilgi edinebilir, tüm gelişmeleri birincil kaynaktan takip edebilirsiniz. Telegram zihin kontrolü bir komplo teorisi değildir. Son derece yakınımızda olan bir insanlık suçudur. Elbet bir gün kanıtlanacaktır ve suçlular işlediklerinin hesabını verecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*