Banka hareketlerimiz birden fazla kuruluş tarafından anlık olarak takip mi ediliyor?

Geçen günlerde yaşadığım, mail ve sms trafiğinde meydana gelen ilginç bir tesadüften oluşan olayı siz değerli okuyucularla paylaşmak istedim. Malumunuz telegram zihin kontrol mağduruyuz. Zihin kontrolünün çeşitli batıl sebeplerden değil de elektromanyetik saldırılardan kaynaklandığını bilenler söz konusu güruhların insan beynine dahi neler yapabildiklerini biliyor. İnsan zihniyle yarışabilecek olan yapay zekaları bizzat test etmiş durumdalar… Ve tabii ki internet hareketlerimizin, banka aktivitelerimizin, mesajlaşmalarımızın, tüm konuşmalarımızın otomatik olarak işleyen botlar ve yapay zekalar aracılığıyla nasıl kaydedildiği, nasıl arşivlenip fişlendiği gibi konular hakkında konuşmayı dahi gerek görmüyorlar..

Mesela yaygın bilinen kanı nedir? Telefon konuşması sırasında, dinleyen tarafça programa tanıtılmış bir anahtar kelime kullanırsanız yapmakta olduğunuz telefon konuşması radara takılır ve sizi dinlemeye alırlar.  Yani buradan çıkarılacak sonuç şudur: Makine, Yüce Yapay Zeka, Olimpos Dağındaki Yüce Makineler; adına her ne derseniz deyin, biraz soyut olarak bahsettiğimiz ve tepemizde kurulu olan bu otomatik sistem sizi her daim dinler…. Programın arkasında da bizim gibi kanlı canlı insanlar vardır ve bunlar güncellemelerle vesaire işlerle uğraşırlar. Ne zaman ki önemli görülüp programa tanıtılan bir kelime kullanılır; o zaman o konuşma bir personelin dinlemesine değer olarak görülür ve tamamen otomatik olarak; tıpkı otomatik mesaj ve mail servisleri gibi personele aktarılıverir…  Yani olabilecek en ilgi çekmeyen, en alakasız bir hayata sahip olup sıradan telefon konuşmaları yapıyor olsanız bile teknik olarak dinleniyorsunuz, sadece faaliyetleriniz o filtreye takılmıyor…

Siber istihbarat ve telefon sinyalleri hakkında bildiğimiz bu durum dışında aynı otomatik sistemler asla tahmin edemeyeceğimiz yerlerde de olabilir mi? Banka hareketlerimiz, konumumuz, para transferlerimiz, alışveriş geçmişimiz pek çok devlet dairesi tarafından takip ediliyor ve bilgilerimiz farklı departmanlar arasında, 3. şahıslara aktarılıyor olabilir mi? Gerçekten; artık başımızda ve insan iradesini yenebilecek güçlere ulaştığını bildiğimiz o Yüce Yapay Zeka; O Makineler Meclisi; her yerde kademeli olarak kurduğu bu otomatik filtreler, insan eli değmeden terabaytlarca veri depolamaya yarayan bu botlar, bu yapay zekalar neremize kadar işliyor?….


Konu hakkında uzun uzun yazdım ama aslında geçen hafta başıma gelen ilginç bir olayı sizlere aktarmak istedim: 3 Ocak 2018 tarihinde sabah saat 10.30 sularında bankadan daha önce uzun süredir çekmediğim miktarda para çekimi yaptım. Mail olarak bankadan hesabınızdan şu kadar şu kadar para çekimi oldu diye mail geldi. Onu biliyoruz normal olan… Yaklaşık 5 dakika sonra bir de baktım ki Emniyet Genel Müdürlüğünden

“Telefonda kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, ADINIZ VEYA BANKA HESABINIZ FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜNE KARIŞTI diyerek para veya altın isteyenlere inanmayın. www.asayis(.)pol(.)tr” 

şeklide bir mesaj gelmiş… Bu mesaj para çekmemin hemen üstüne, bir de “Neden para çekmemeliyim?” sorusuna cevap olacak nitelikte tesadüf olarak gelmiş olamaz… BELLİ Kİ BANKALARIN PARA ÇEKME VE PARA YATIRMALARDA UYARI OLARAK GÖNDERDİĞİ OTOMATİK MESAJLARLA EMNİYET’İN OTOMATİK MESAJ SİSTEMİ ARASINDA BİR KANAL KURULMUŞ. BANKA HESABINDAN BELLİ BİR MİKTARIN ÜZERİNDE PARA ÇEKİMİ YAPAN KİŞİLERE ŞUNU YAPMAYIN, BUNU YAPMAYIN ŞEKLİNDE MESAJLAR İLETİLİYOR…

HA; BİR DE ŞÖYLE ÇOOOOOK DAHA ÖNEMLİ BİR DURUM VAR. EĞER BU MESAJ; UZUN SÜREDİR O KADAR YÜKSEK BİR MEBLAĞ ÇEKMEYİP DE BİRDENBİRE YÜKSEK MİKTAR ÇEKİNCE DİKKAT ÇEKTİĞİ İÇİN GÖNDERİLDİYSE (ÇÜNKÜ ÇEKTİĞİM TUTAR ASLINDA ÇOK DÜŞÜK. SADECE BENİM ŞU SIRALARDAKİ HARCAMALARIM İÇİN YÜKSEK); BANKALARDA AYLARCA YAPTIĞIMIZ ÇEKİM, PARA ÇEKME, TRANSFERE DAYALI TÜM FAALİYETLER DEVLET KURUMLARINA VE ÇEŞİTLİ ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA AKTARILIYOR DEMEKTİR. YANİ YÜCE YAPAY ZEKA’NIN O OTOMATİK SİSTEM MELEKLERİ TARAFINDAN AYLAR BELKİ DE YILLAR BOYUNCA VERİTABANIMIZ OLUŞTURULUYOR VE SİSTEMİN VERDİĞİ OTOMATİK KARARLARLA FİLTRELERE TAKILIYORUZ VEYA FİLTRELERDEN GEÇİYORUZ DEMEKTİR.


Mevzunun etiğine, üçüncü şahıslara aktarılmasına dair bir yorum yapmayacağım. Ki zaten benim bu konudaki görüşlerimi, konuşmaya başlarsam neler söyleyeceğimiz az çok tahmin ediyorsunuzdur. Bundan öncesinde bilmem ne isminde bilmem nereden bazı çağrı merkezlerinin bankaların adına aramasını, adını sanını duymadığım bir şirketin razı olmadığım şekilde TC kimlik nuamramdan anne kızlık soyadıma kadar tüm bilgilerime sahip olması durumundan da bahsetmiştim.

Siber uzay teknolojiler, yapay zekalar, her şeyimizi fişleyip her şeyimizi otomatik olarak kaydeden, mahremiyet denen bir şey bırakmayan ve bizi tüm çıplaklığımızla devlet kurumlarına sergileyen bu gidişat ne kadar etiktir? Ne kadar faydalıdır(!), ne kadar zararlıdır, kararı okuyucuya bırakıyorum…

About Feyyaz Yükselci 58 Articles
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisiyim. 1993 doğumluyum. Maruz kaldığım telegram zihin kontrol işkencesini not aldığım günlükleri, araştırmaları Düşünce Polisi'nde yayınlıyorum ve diğer tüm zihin kontrol mağdurlarının çalışmalarını da paylaşıyorum. Sitedeki yazılardan telegram zihin kontrolünü ilk defa duyan birisi olarak rahatlıkla bilgi edinebilir, tüm gelişmeleri birincil kaynaktan takip edebilirsiniz. Telegram zihin kontrolü bir komplo teorisi değildir. Son derece yakınımızda olan bir insanlık suçudur. Elbet bir gün kanıtlanacaktır ve suçlular işlediklerinin hesabını verecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*